Google Play Uygulamaların Bilgilerinizi Nasıl Kullandığını Açıkladı

Sosyal Medya

Google, Salı günü Play uygulama mağazasında bir “Veri güvenliği” bölümü başlattı. Bu özellik, insanlara bir uygulamayı indirmeden önce verilerin nasıl toplandığı, korunduğu ve kullanıldığı gibi güvenlik ve gizlilik yönergelerini göstermeyi amaçlıyor.

Google bir gönderide “Kullanıcılardan ve uygulama geliştiricilerinden, bir uygulamanın topladığı verileri ek bağlam olmadan görüntülemenin yeterli olmadığını duyduk” dedi. “Bu nedenle Veri güvenliği bölümünü, geliştiricilerin hangi verilerin toplandığını ve hangi amaçla kullanıldığını açıkça belirtmelerine olanak sağlayacak şekilde tasarladık.”

Bölüm şunları gösterir:

Geliştiricinin verileri toplayıp toplamadığı ve ne amaçla topladığı.
Geliştiricinin verileri üçüncü taraflarla paylaşıp paylaşmadığı.
Aktarılan verilerin şifrelenmesi ve kullanıcıların verilerin silinmesini isteyip isteyemeyeceği gibi uygulamanın güvenlik uygulamaları.
Uygun bir uygulamanın, Play Store’da çocukları daha iyi korumak için tasarlanmış Google Play’in aile politikasına uymayı taahhüt edip etmediği.
Geliştiricinin güvenlik uygulamalarını küresel bir güvenlik standardına (daha spesifik olarak Mobil Uygulama Güvenlik Değerlendirmesi) göre doğrulayıp doğrulamadığı.
Google, Temmuz ayında Veri Güvenliği bölümünü duyurdu ve hem birinci taraf hem de üçüncü taraf uygulama geliştiricilerini kapsıyor. Bu özellik, Apple’ın uygulamalar için “beslenme etiketleri”ne benzer.

Ayrıca artık indirilen uygulamaların hangi verilere erişebileceği üzerinde daha fazla kontrole sahipsiniz. Örneğin, bir uygulama konumunuza erişmek isterse, tek seferlik kullanım, yalnızca uygulamayı kullanırken kullanım veya her zaman kullanım için izin vermeyi seçebilirsiniz. Uygulamalarınızın sahip olduğu erişim düzeyini incelemek için Android Gizlilik kontrol paneline de gidebilirsiniz.

teknooyun

Teknoloji Editörü

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Metaverse

Abone Ol!

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için mail listemize kayıt olun. Söz veriyoruz spam yapmayacağız.

Başarılı olarak aboneli gerçekleşti Hoppla! Bir şeyler ters gitti lütfen yeniden deneyin

POPÜLER HABERLER

Oyun Haberleri

Adres : Ankara/ Keçiören

E-Posta : [email protected]

Tel: 0500 000 00 00

Teknolojiveoyun.com

Sizlere günlük teknoloji ve oyun haberlerini kesintisiz olarak sunar. Haberlerimizi telefon ve tabletlerden okumak için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

Copyright @ Teknolojiveoyun Powered by Teknolojiveoyun.com